TNPW060319K6BEEA
Mfr.Part #
TNPW060319K6BEEA
Description
RES 19.6K OHM 0.1% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Thin Film
Voltage - Rated :
75V
Max Operating Temperature :
125°C
Supplier Device Package :
Height :
558.8μm
Termination :
SMD/SMT
Series :
TNPW e3
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±0.1%
Length :
1.6002mm
REACH SVHC :
Unknown
Case Code (Metric) :
Contact Plating :
Tin
Resistance :
19.6kOhms
Power Rating :
63mW
Published :
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Max Power Dissipation :
100mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
50V
Width :
850μm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
TNPW060319K6BEEA
Vishay / Dale TNPW060319K6BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 19.6kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C