TNPW060319K3DHTA
Mfr.Part #
TNPW060319K3DHTA
Description
RES 19.3K OHM 0.5% 1/10W 0603
Series :
TNPW
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power Rating :
100mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.5%
Feature :
Military
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Resistance :
19.3kOhms
Datasheets
TNPW060319K3DHTA
Vishay / Dale TNPW060319K3DHTA
TNPW Series, Thin Film, 19.3kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C