TNPW060319K3BEEA
Mfr.Part #
TNPW060319K3BEEA
Description
RES 19.3K OHM 0.1% 1/10W 0603
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Resistance :
19.3kOhms
Series :
TNPW e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Ratings :
AEC-Q200
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
TNPW060319K3BEEA
Vishay / Dale TNPW060319K3BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 19.3kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C