TNPW060319K1BETA
Mfr.Part #
TNPW060319K1BETA
Description
RES 19.1K OHM 0.1% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Resistance :
19.1kOhms
Series :
TNPW
Feature :
Military
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Radiation Hardening :
No
Power Rating :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1%
Length :
1.6002mm
Height :
558.8μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Width :
838.2μm
1 (Unlimited)
Max Power Dissipation :
100mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Datasheets
TNPW060319K1BETA
Vishay / Dale TNPW060319K1BETA
TNPW Series, Thin Film, 19.1kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C