TNPW060319K1BEEN
Mfr.Part #
TNPW060319K1BEEN
Description
RES 19.1K OHM 0.1% 1/10W 0603
Stock
698
In Stock :
698
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated DC :
100V
Termination :
SMD/SMT
Composition :
Thin Film
Lead Free :
Lead Free
Width :
838.2μm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
75V
Height :
558.8μm
Case Code (Metric) :
1608
Weight :
2.012816mg
Resistance :
19.1kOhms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Max Power Dissipation :
100mW
Tolerance :
±0.1%
Length :
1.6002mm
Radiation Hardening :
No
Published :
2016
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Contact Plating :
Tin
Case Code (Imperial) :
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Ratings :
AEC-Q200
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
TNPW e3
Datasheets
TNPW060319K1BEEN
Vishay / Dale TNPW060319K1BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 19.1kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C