TNPW060319K1BEEA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW060319K1BEEA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 19.1K OHM 0.1% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
63mW
Depth :
850μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Ratings :
AEC-Q200
Length :
1.6mm
Series :
TNPW e3
Weight :
2.012816mg
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Military Standard :
Not
Supplier Device Package :
REACH SVHC :
Unknown
Termination :
SMD/SMT
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Resistance :
19.1kOhms
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
13 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Case Code (Metric) :
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Width :
800μm
Height :
558.8μm
Max Power Dissipation :
100mW
Voltage - Rated :
75V
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
50V
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Composition :
Thin Film
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Plating :
Tin
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
TNPW060319K1BEEA
Vishay / Dale TNPW060319K1BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 19.1kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C