TNPW0603198RBEEA
Mfr.Part #
TNPW0603198RBEEA
Description
RES 198 OHM 0.1% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Length :
1.6002mm
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Height :
558.8μm
Width :
838.2μm
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated DC :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Power Dissipation :
100mW
Published :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
198Ohms
Datasheets
TNPW0603198RBEEA
Vishay / Dale TNPW0603198RBEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 198Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C