TNPW0603198KBEEN
Mfr.Part #
TNPW0603198KBEEN
Description
RES 198K OHM 0.1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
Resistance :
198kOhms
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Datasheets
TNPW0603198KBEEN
Vishay / Dale TNPW0603198KBEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 198kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C