TNPW0603196RFHEA
Mfr.Part #
TNPW0603196RFHEA
Description
RES 196 OHM 1% 1/10W 0603
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Power Rating :
100mW
Resistance :
196Ohm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Tolerance :
±1%
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Additional Feature :
LASER TRIMMABLE; PRECISION; RATED AC VOLTAGE: 75V
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Surface Mount :
yes
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Depth :
850μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Tape and Reel (TR)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Mounting Feature :
Surface Mount
Working Voltage :
75V
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Military Standard :
Not
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Datasheets
TNPW0603196RFHEA
Vishay / Dale TNPW0603196RFHEA
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TNPW e3 Series, Thin Film, 196Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C