TNPW0603196RBETA
Mfr.Part #
TNPW0603196RBETA
Description
RES 196 OHM 0.1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Composition :
Thin Film
Radiation Hardening :
No
Length :
1.6002mm
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1%
Max Power Dissipation :
100mW
Height :
558.8μm
Contact Plating :
Lead, Tin
Power Rating :
100mW
Resistance :
196Ohms
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
TNPW0603196RBETA
Vishay / Dale TNPW0603196RBETA
TNPW Series, Thin Film, 196Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C