TNPW0603196RBECN
Mfr.Part #
TNPW0603196RBECN
Description
RES 196 OHM 0.1% 1/10W 0603
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
100mW
Series :
TNPW
Published :
Contact Plating :
Lead, Tin
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Resistance :
196Ohms
Number of Terminations :
2
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±0.1%
Feature :
Military
Datasheets
TNPW0603196RBECN
Vishay / Dale TNPW0603196RBECN
TNPW Series, Thin Film, 196Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C