TNPW0603196KFEEA
Mfr.Part #
TNPW0603196KFEEA
Description
RES 196K OHM 1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±1%
Contact Plating :
Tin
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Radiation Hardening :
No
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Resistance :
196kOhms
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
TNPW0603196KFEEA
Vishay / Dale TNPW0603196KFEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 196kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C