TNPW0603196KDHEA
Mfr.Part #
TNPW0603196KDHEA
Description
RES 196K OHM 0.5% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Contact Plating :
Tin
Series :
TNPW e3
Published :
Tolerance :
±0.5%
ROHS3 Compliant
Radiation Hardening :
No
Resistance :
196kOhms
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated DC :
50V
Datasheets
TNPW0603196KDHEA
Vishay / Dale TNPW0603196KDHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 196kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C