TNPW0603196KBYEA
Mfr.Part #
TNPW0603196KBYEA
Description
RES 196K OHM 0.1% 1/10W 0603
Tolerance :
±0.1%
Factory Lead Time :
16 Weeks
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
TNPW e3
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
196kOhms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Ratings :
AEC-Q200
Datasheets
TNPW0603196KBYEA
Vishay / Dale TNPW0603196KBYEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 196kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C