TNPW0603193KBEEN
Mfr.Part #
TNPW0603193KBEEN
Description
RES 193K OHM 0.1% 1/10W 0603
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Ratings :
AEC-Q200
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
TNPW e3
Power Rating :
100mW
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Resistance :
193kOhms
Datasheets
TNPW0603193KBEEN
Vishay / Dale TNPW0603193KBEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 193kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C