TNPW0603191RBETA
Mfr.Part #
TNPW0603191RBETA
Description
RES 191 OHM 0.1% 1/10W 0603
Tolerance :
±0.1%
TNPW
Contact Plating :
Lead, Tin
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Feature :
Military
Radiation Hardening :
No
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Length :
1.6002mm
Power Rating :
100mW
Max Operating Temperature :
125°C
Max Power Dissipation :
100mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
191Ohms
Datasheets
TNPW0603191RBETA
Vishay / Dale TNPW0603191RBETA
TNPW Series, Thin Film, 191Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C