TNPW0603191RBEEN
Mfr.Part #
TNPW0603191RBEEN
Description
RES 191 OHM 0.1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Max Operating Temperature :
125°C
Ratings :
AEC-Q200
Number of Terminations :
2
Width :
838.2μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Power Dissipation :
100mW
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
191Ohms
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
TNPW e3
Composition :
Thin Film
Height :
558.8μm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Length :
1.6002mm
Contact Plating :
Tin
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Radiation Hardening :
No
Voltage - Rated DC :
100V
Power Rating :
100mW
Datasheets
TNPW0603191RBEEN
Vishay / Dale TNPW0603191RBEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 191Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C