TNPW0603191RBEEA
Mfr.Part #
TNPW0603191RBEEA
Description
RES 191 OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Voltage - Rated :
75V
Weight :
2.012816mg
Resistance :
191Ohms
Max Power Dissipation :
100mW
Contact Plating :
Tin
Width :
800μm
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Case Code (Metric) :
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Length :
1.6002mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1%
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated DC :
50V
Height :
558.8μm
Ratings :
AEC-Q200
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Power Rating :
63mW
Composition :
Thin Film
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Series :
TNPW e3
Radiation Hardening :
No
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
TNPW0603191RBEEA
Vishay / Dale TNPW0603191RBEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 191Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C