TNPW0603191KBETA
Mfr.Part #
TNPW0603191KBETA
Description
RES 191K OHM 0.1% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
1.6002mm
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Series :
TNPW
Factory Lead Time :
13 Weeks
Case Code (Imperial) :
Power Rating :
100mW
Published :
Radiation Hardening :
No
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Feature :
Military
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Contact Plating :
Lead, Tin
Voltage - Rated :
75V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
191kOhms
Width :
838.2μm
Supplier Device Package :
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Termination :
SMD/SMT
Max Power Dissipation :
100mW
Height :
550μm
Datasheets
TNPW0603191KBETA
Vishay / Dale TNPW0603191KBETA
TNPW Series, Thin Film, 191kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C