TNPW0603191KBEEA
Mfr.Part #
TNPW0603191KBEEA
Description
RES 191K OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Length :
1.6002mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Case Code (Imperial) :
Max Power Dissipation :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
REACH SVHC :
Unknown
Supplier Device Package :
Height :
558.8μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Width :
800μm
Voltage - Rated :
75V
Number of Terminations :
2
Case Code (Metric) :
Weight :
2.012816mg
Resistance :
191kOhms
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Contact Plating :
Tin
Tape and Reel (TR)
Radiation Hardening :
No
Voltage - Rated DC :
50V
Ratings :
AEC-Q200
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Published :
Termination :
SMD/SMT
Series :
TNPW e3
Power Rating :
63mW
Number of Pins :
2
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
TNPW0603191KBEEA
Vishay / Dale TNPW0603191KBEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 191kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C