TNPW060318R7BETA
Mfr.Part #
TNPW060318R7BETA
Description
RES 18.7 OHM 0.1% 1/10W 0603
Thin Film
Contact Plating :
Lead, Tin
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Max Power Dissipation :
100mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Radiation Hardening :
No
Resistance :
18.7Ohms
Length :
1.6002mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
TNPW060318R7BETA
Vishay / Dale TNPW060318R7BETA
TNPW Series, Thin Film, 18.7Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C