TNPW060318R7BEEA
Mfr.Part #
TNPW060318R7BEEA
Description
RES 18.7 OHM 0.1% 1/10W 0603
Resistance :
18.7Ohms
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Max Power Dissipation :
100mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Length :
1.6002mm
0603 (1608 Metric)
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
AEC-Q200
Voltage - Rated DC :
50V
Series :
TNPW e3
Power Rating :
63mW
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Tolerance :
±0.1%
Factory Lead Time :
21 Weeks
Supplier Device Package :
Width :
838.2μm
Height :
558.8μm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
TNPW060318R7BEEA
Vishay / Dale TNPW060318R7BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 18.7Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C