TNPW060318R2BETA
Mfr.Part #
TNPW060318R2BETA
Description
RES 18.2 OHM 0.1% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
Factory Lead Time :
21 Weeks
Length :
1.6002mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
18.2Ohms
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Max Power Dissipation :
100mW
Datasheets
TNPW060318R2BETA
Vishay / Dale TNPW060318R2BETA
TNPW Series, Thin Film, 18.2Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C