TNPW060318R2BEEA
Mfr.Part #
TNPW060318R2BEEA
Description
RES 18.2 OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Max Power Dissipation :
100mW
Tolerance :
±0.1%
Voltage - Rated DC :
50V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
63mW
Resistance :
18.2Ohms
Width :
838.2μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Military Standard :
Not
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Radiation Hardening :
No
Contact Plating :
Tin
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Ratings :
AEC-Q200
Length :
1.6002mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Series :
TNPW e3
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Depth :
850μm
Max Operating Temperature :
125°C
Height :
558.8μm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
TNPW060318R2BEEA
Vishay / Dale TNPW060318R2BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 18.2Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C