TNPW060318R0BETA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW060318R0BETA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 18 OHM 0.1% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Supplier Device Package :
Power Rating :
100mW
Height :
558.8μm
Series :
TNPW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Power Dissipation :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Composition :
Thin Film
Number of Terminations :
2
Factory Lead Time :
13 Weeks
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Resistance :
18Ohms
Width :
838.2μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
125°C
Published :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±0.1%
Length :
1.6002mm
Feature :
Military
Datasheets
TNPW060318R0BETA
Vishay / Dale TNPW060318R0BETA
TNPW Series, Thin Film, 18Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C