TNPW060318R0BEEA
Mfr.Part #
TNPW060318R0BEEA
Description
RES 18 OHM 0.1% 1/10W 0603
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Width :
838.2μm
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated DC :
50V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Published :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Max Power Dissipation :
100mW
Resistance :
18Ohms
Height :
558.8μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
TNPW e3
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Tolerance :
±0.1%
Length :
1.6002mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
TNPW060318R0BEEA
Vishay / Dale TNPW060318R0BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 18Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C