TNPW060318R0BECN
Mfr.Part #
TNPW060318R0BECN
Description
RES 18 OHM 0.1% 1/10W 0603
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±0.1%
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Military
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Free :
Contains Lead
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
TNPW
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
2
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
18Ohms
Max Operating Temperature :
125°C
Supplier Device Package :
Datasheets
TNPW060318R0BECN
Vishay / Dale TNPW060318R0BECN
TNPW Series, Thin Film, 18Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C