TNPW060318K9BEEA
Mfr.Part #
TNPW060318K9BEEA
Description
RES 18.9K OHM 0.1% 1/10W 0603
Resistance :
18.9kOhms
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Number of Terminations :
2
Max Operating Temperature :
125°C
Number of Pins :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Length :
1.6002mm
Series :
TNPW e3
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Width :
838.2μm
Composition :
Thin Film
Contact Plating :
Tin
Height :
558.8μm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
50V
Max Power Dissipation :
100mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Radiation Hardening :
No
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
63mW
Ratings :
AEC-Q200
Datasheets
TNPW060318K9BEEA
Vishay / Dale TNPW060318K9BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 18.9kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C