TNPW060318K7FEEA
Mfr.Part #
TNPW060318K7FEEA
Description
RES 18.7K OHM 1% 1/10W 0603
2
Contact Plating :
Tin
Power Rating :
100mW
Ratings :
AEC-Q200
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Radiation Hardening :
No
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Series :
TNPW e3
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
18.7kOhms
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Factory Lead Time :
13 Weeks
Datasheets
TNPW060318K7FEEA
Vishay / Dale TNPW060318K7FEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 18.7kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C