TNPW060318K7DETA
Mfr.Part #
TNPW060318K7DETA
Description
RES 18.7K OHM 0.5% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
13 Weeks
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Feature :
Military
Power Rating :
100mW
Series :
TNPW
Resistance :
18.7kOhms
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
TNPW060318K7DETA
Vishay / Dale TNPW060318K7DETA
TNPW Series, Thin Film, 18.7kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C