TNPW060318K7DEEA
Mfr.Part #
TNPW060318K7DEEA
Description
RES 18.7K OHM 0.5% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
18.7kOhms
Power Rating :
100mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Supplier Device Package :
Radiation Hardening :
No
Ratings :
AEC-Q200
Contact Plating :
Tin
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Series :
TNPW e3
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
TNPW060318K7DEEA
Vishay / Dale TNPW060318K7DEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 18.7kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C