TNPW060318K7BHEA
Mfr.Part #
TNPW060318K7BHEA
Description
RES 18.7K OHM 0.1% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
18.7kOhms
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.1%
Series :
TNPW e3
Power Rating :
100mW
Datasheets
TNPW060318K7BHEA
Vishay / Dale TNPW060318K7BHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 18.7kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C