TNPW060318K7BETA
Mfr.Part #
TNPW060318K7BETA
Description
RES 18.7K OHM 0.1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±0.1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Length :
1.6002mm
Radiation Hardening :
No
Resistance :
18.7kOhms
Max Power Dissipation :
100mW
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Case Code (Imperial) :
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Datasheets
TNPW060318K7BETA
Vishay / Dale TNPW060318K7BETA
TNPW Series, Thin Film, 18.7kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C