TNPW060318K7BEEA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW060318K7BEEA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 18.7K OHM 0.1% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Min Operating Temperature :
-55°C
Depth :
850μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Voltage - Rated DC :
50V
Width :
800μm
Radiation Hardening :
No
Series :
TNPW e3
Case Code (Metric) :
Length :
1.6mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Number of Terminations :
2
Max Power Dissipation :
100mW
Military Standard :
Not
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±0.1%
Composition :
Thin Film
Height :
558.8μm
Case Code (Imperial) :
Factory Lead Time :
13 Weeks
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
18.7kOhms
Weight :
2.012816mg
Contact Plating :
Tin
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated :
75V
REACH SVHC :
Unknown
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
TNPW060318K7BEEA
Vishay / Dale TNPW060318K7BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 18.7kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C