TNPW060318K7BECN
Mfr.Part #
TNPW060318K7BECN
Description
RES 18.7K OHM 0.1% 1/10W 0603
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Contact Plating :
Lead, Tin
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Voltage - Rated :
75V
Feature :
Military
Tolerance :
±0.1%
Max Operating Temperature :
155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
18.7kOhms
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Case Code (Metric) :
Supplier Device Package :
Factory Lead Time :
13 Weeks
Power Rating :
100mW
Series :
TNPW
Datasheets
TNPW060318K7BECN
Vishay / Dale TNPW060318K7BECN
TNPW Series, Thin Film, 18.7kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C