TNPW060318K4BXEA
Mfr.Part #
TNPW060318K4BXEA
Description
RES 18.4K OHM 0.1% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
18.4kOhms
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Datasheets
TNPW060318K4BXEA
Vishay / Dale TNPW060318K4BXEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 18.4kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C