TNPW060318K4BEEA
Mfr.Part #
TNPW060318K4BEEA
Description
RES 18.4K OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
18.4kOhms
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Contact Plating :
Tin
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Power Dissipation :
100mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Weight :
2.012816mg
Case Code (Metric) :
Series :
TNPW e3
Width :
838.2μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Voltage - Rated DC :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
558.8μm
Power Rating :
63mW
Supplier Device Package :
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
Factory Lead Time :
13 Weeks
Radiation Hardening :
No
Voltage - Rated :
75V
Tolerance :
±0.1%
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Published :
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Length :
1.6002mm
Datasheets
TNPW060318K4BEEA
Vishay / Dale TNPW060318K4BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 18.4kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C