TNPW060318K2FHTA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW060318K2FHTA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 18.2K OHM 1% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Failure Rate :
Resistance :
18.2 kOhms
Number of Terminations :
2
Series :
TNPW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Positronic
Brand :
Amphenol Positronic
Product Type :
Mixed Contact D-Sub Connectors
Subcategory :
D-Sub Connectors
Size / Dimension :
0.061 L x 0.033 W (1.55mm x 0.85mm)
Features :
Military
Tolerance :
±1%
Height - Seated (Max) :
0.022 (0.55mm)
Supplier Device Package :
Composition :
Thin Film
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Product Category :
D-Sub Mixed Contact Connectors
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Datasheets
TNPW060318K2FHTA
Vishay / Dale TNPW060318K2FHTA
TNPW Series, Thin Film, 18.2 kOhms, 0.1W, 1/10W, ±1%, -55°C ~ 125°C