TNPW060318K2FHEA
Mfr.Part #
TNPW060318K2FHEA
Description
RES 18.2K OHM 1% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
18.2kOhms
Tolerance :
±1%
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
TNPW060318K2FHEA
Vishay / Dale TNPW060318K2FHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 18.2kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C