TNPW060318K2FEEA
Mfr.Part #
TNPW060318K2FEEA
Description
RES 18.2K OHM 1% 1/10W 0603
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Plating :
Tin
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±1%
Ratings :
AEC-Q200
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Series :
TNPW e3
Resistance :
18.2kOhms
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
TNPW060318K2FEEA
Vishay / Dale TNPW060318K2FEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 18.2kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C