TNPW060318K2DHTA
Mfr.Part #
TNPW060318K2DHTA
Description
RES 18.2K OHM 0.5% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Series :
TNPW
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Feature :
Military
Contact Plating :
Lead, Tin
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
100mW
Radiation Hardening :
No
Published :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
18.2kOhms
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
TNPW060318K2DHTA
Vishay / Dale TNPW060318K2DHTA
TNPW Series, Thin Film, 18.2kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C