TNPW060318K2DEEA
Mfr.Part #
TNPW060318K2DEEA
Description
RES 18.2K OHM 0.5% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
18.2kOhms
13 Weeks
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
100mW
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Contact Plating :
Tin
Tolerance :
±0.5%
Series :
TNPW e3
Datasheets
TNPW060318K2DEEA
Vishay / Dale TNPW060318K2DEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 18.2kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C