TNPW060318K2BXEA
Mfr.Part #
TNPW060318K2BXEA
Description
RES 18.2K OHM 0.1% 1/10W 0603
Resistance :
18.2kOhms
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power Rating :
100mW
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Series :
TNPW e3
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Contact Plating :
Tin
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
TNPW060318K2BXEA
Vishay / Dale TNPW060318K2BXEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 18.2kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C