TNPW060318K2BEEA
Mfr.Part #
TNPW060318K2BEEA
Description
RES 18.2K OHM 0.1% 1/10W 0603
Power Rating :
63mW
Max Power Dissipation :
100mW
Case Code (Metric) :
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
1.6002mm
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Number of Terminations :
2
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
18.2kOhms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
75V
TNPW e3
Height :
558.8μm
Contact Plating :
Tin
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.1%
Width :
838.2μm
Published :
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Ratings :
AEC-Q200
Voltage - Rated DC :
50V
Termination :
SMD/SMT
ROHS3 Compliant
REACH SVHC :
Unknown
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
TNPW060318K2BEEA
Vishay / Dale TNPW060318K2BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 18.2kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C