TNPW060318K2BECN
Mfr.Part #
TNPW060318K2BECN
Description
RES 18.2K OHM 0.1% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Feature :
Military
Case Code (Imperial) :
Height :
450μm
Width :
850μm
Series :
TNPW
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated :
75V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
1.6mm
Resistance :
18.2kOhms
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
155°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Min Operating Temperature :
-55°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Radiation Hardening :
No
Case Code (Metric) :
Power Rating :
100mW
Datasheets
TNPW060318K2BECN
Vishay / Dale TNPW060318K2BECN
TNPW Series, Thin Film, 18.2kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C