TNPW060318K0FHEA
Mfr.Part #
TNPW060318K0FHEA
Description
RES 18K OHM 1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Contact Plating :
Tin
Resistance :
18kOhms
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Datasheets
TNPW060318K0FHEA
Vishay / Dale TNPW060318K0FHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 18kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C