TNPW060318K0DEEA
Mfr.Part #
TNPW060318K0DEEA
Description
RES 18K OHM 0.5% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Resistance :
18kOhms
Tolerance :
±0.5%
Factory Lead Time :
13 Weeks
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Contact Plating :
Tin
No
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
TNPW060318K0DEEA
Vishay / Dale TNPW060318K0DEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 18kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C