TNPW060318K0BYEA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW060318K0BYEA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 18K OHM 0.1% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Contact Plating :
Tin
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Series :
TNPW e3
Resistance :
18kOhms
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Composition :
Thin Film
Max Operating Temperature :
125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
100mW
Number of Terminations :
2
Published :
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Datasheets
TNPW060318K0BYEA
Vishay / Dale TNPW060318K0BYEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 18kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C