TNPW060318K0BECN
Mfr.Part #
TNPW060318K0BECN
Description
RES 18K OHM 0.1% 1/10W 0603
Resistance :
18kOhms
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Feature :
Military
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Power Rating :
100mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
No
Published :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Series :
TNPW
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Datasheets
TNPW060318K0BECN
Vishay / Dale TNPW060318K0BECN
TNPW Series, Thin Film, 18kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C