TNPW0603189KDETA
Mfr.Part #
TNPW0603189KDETA
Description
RES 189K OHM 0.5% 1/10W 0603
Series :
TNPW
Resistance :
189kOhms
Power Rating :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.5%
Feature :
Military
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
TNPW0603189KDETA
Vishay / Dale TNPW0603189KDETA
TNPW Series, Thin Film, 189kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C